Czy przy takich wynikach TK klatki piersiowej jest jeszcze szansa na wyleczenie?

Treść wyniku tomografii komputerowej klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy małej: Cel badania:guz nerki lewej w badaniu usg. Klatka piersiowa:liczne zmiany meta w obu płucach- największe w płacie dolnym prawym do 37mm w seg. 10 do 30 mm w seg. 6. Niewielka ilość płynu w obu jamach opłucnowych i jamie osierdzia. Bardzo prawdopodobny naciek npl opłucnej prawej. Powiększone węzły chłonne nadobojczykowe lewe do 14×14mm. Granicznej wielkości węzeł chłonny śródpiersia podostrogowy do 12-13mm w osi krótkiej. Jama brzuszna:W górnej części nerki lewej widoczny niejednorodny guz (ok 114×93×100mm), obejmujący zatokę nerkową i prawdopodobnie naciekajacy torebkę tłuszczową. Guz styka się z przednia i tylna blaszką powięzi nerkowej. Obie blaszki są rozciagniete przez guz, ale nie uwidoczniono przechodzenia guza poza powięz nerkową. W lewej żyle nerkowej nie uwidoczniono ubytków zakontrastowania. Lewa nerka unaczyniona przez pojedyncza tętnice nerkową. Nadnercze jest niewidoczne, prawdopodobnie objęte naciekiem. Śledziona jest ucisnieta przez guz. Podtorebkowo w śledzionie widoczna torbiel do 19mm. Wątroba, trzustka i prawe nadnercze w normie. Prawa nerka z drobnymi torbielami korowymi. Powiększony węzeł chłonny zaotrzewnowy przyaortalny lewy 19×13mm. Kości:załamanie górnej blaszki granicznej trzonu Th 8 - prawdopodobnie pourazowe, ale wskazana kontrola celem wykluczenia meta. Wnioski:Guz nerki lewej. Meta do płuc. Powiększone węzły chłonne :nadobojczykowe lewe i zaotrzewnowy przyaortalny lewy. Granicznej wielkości węzeł chłonny śródpiersia podostrogowy. Załamanie górnej blaszki granicznej trzonu Th 8 (prawdopodobnie pourazowe) wymaga kontroli. Moje pytanie... Czy jest jakakolwiek szansa na wyleczenie? Czy pozostaje już tylko leczenie paliatywne??

Opisano niestety proces rozsiany - odległe przerzuty, nie wiem w jakim stanie klinicznym jest pacjent. Proszę się pilnie konsultować z onkologiem, im szybciej zostanie podjęte leczenie tym szanse na dłuższe przeżycie są większe.