Czy przy takim poziomie crp, antybiotyk będzie potrzebny?

Witam, mam pytanie odnośnie podania antybiotyku 2,5 letniemu dziecku. Lekarz przepisał, ale zanim wykupiłam to zrobiłam badanie crp, wynik to 25 mg/l. Nie mam możliwości ponownie udać się do lekarza, stąd moje pytanie. Czy przy takim poziomie crp, antybiotyk będzie potrzebny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

CRP nie jest wystarczająco czułym badaniem żeby tylko od niego uzależniać decyzje terapeutyczne. Bardziej istotny jest obraz kliniczny pacjenta. Skoro lekarza zalecił antybiotyk to znaczy, że był on konieczny, co również potwierdza wynik CRP.