Czy przy takim poziomie HCG i krwawieniu mogła wystąpić ciąża urojona?

Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu, co mnie spotkało, ponieważ mój lekarz powtarza mi tylko "nie wiem". Ostatnia miesiączka była 31 stycznia, w miejsce kolejnej pojawiło się dwudniowe plamienie. Tydzień po tym zrobiłam test, który wyszedł pozytywnie, na drugi dzień (7 marca) poszłam na badanie beta HCG, wynik - ponad 19 500. Pojawiło się plamienie i ból brzucha, byłam u ginekologa, który stwierdził powiększenie macicy, ale nic więcej na USG nie wyszło. Przepisał D*** i kazał czekać. Plamienie zakończyło się po kilku dniach, sporym, krótkotrwałym krwawieniem. Po tygodniu (16 marca) powtórzyłam beta HCG - 21 100.
Na USG nadal nic, więc kazał czekać i po tygodniu powtórzyć badanie. Tym razem poziom spadł do 12 000. Znów mam czekać i powtórzyć badanie. Ponieważ moje pytania pozostają bez odpowiedzi, zaczynam panikować. Bardzo proszę o odpowiedź.
Czy przy takim poziomie HCG i krwawieniu mogła wystąpić ciąża urojona, skoro w siódmym tygodniu nigdzie nie było jej widać? Dodam, że w jajowodach i jajnikach nie ma żadnych zmian.

Witam serdecznie,
w 7 tygodniu ciąży w badaniu USG musi być już widoczny zarodek oraz akcja serca płodu. Poza tym w prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom beta HCG podwaja się co 2 dni. Zatem w Pani przypadku należy wykluczyć prawidłowo rozwijającą się ciążę.
Ciąża urojona polega na silnym przekonaniu kobiety, że jest w ciąży, podczas kiedy nie ma innych objawów o niej świadczących. W Pani przypadku były zaburzenia miesiączkowania oraz podwyższony poziom beta HCG. Zatem nie powinniśmy mówić o ciąży urojonej.
Podwyższony poziom beta HCG nie zawsze ma związek z ciążą. Może to świadczyć m.in. o chorobach tarczycy.
Pozdrawiam