Czy przy takim stanie bez depresji ciężkiej może być wszczepiony stymulator nerwu błędnego?

Mam stan lękowo depresyjny przez nerwicę natręctw,ale dobrze mi było z nerwicą,poza tym umiem ją kontrolować sama.Problemem jest jednak dla mnie depresja tzn jak wstaję jestem tak przymulona bez energii,że umarłam za zycia.Mam małe dziecko,muszę zarabiać,mam cele.Nie miałam traumy żadnej,by dostać to cholerstwo.U mnie tata miał to samo.Nie mam czasu na żadną psychoterapię i w nia nie wierze,więc proszę mi jej tu nie proponować.Ja jestem konkretna i wierze tylko w medycyne.Mogę brać leki całe życie,ale jak znaleźć ten swój?.Czy przy takim stanie bez depresji ciężkiej może być wszczepiony stymulator nerwu błędnego,by usunął objawy?

Witam,

wiara czyni cuda, wiedza pozwala na kompleksowe spojrzenie na problem, rozumiem, że nie potrzebuje Pani porad ukierunkowanych na psychoterapię. Farmakoterapia leczy objaw nie leczy przyczyny, jeśli stan depresyjny spowodowany jest OCD - wymagane jest leczenie nerwicy natręctw metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, ponieważ ten paradygmat wykazuje skuteczność porównywalną do farmakoterapii. Ciekawa jestem, czy chory wyrostek robaczkowy, też będzie Pani sama kontrolować, czy pozwoli pani interweniować chirurgowi?

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Chciałabym móc Pani powiedzieć, że zabieg skutecznie usunąłby przewlekające się symptomy, utrudniające Pani codzienne funkcjonowanie.
Nie ma jednak w tym przypadku drogi na skróty.

Dlatego sugerowałabym, by przede wszystkim skupiła się Pani na podjęciu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która uleczyłaby przyczynę Pani symptomów.
Jedynym wyzwaniem byłoby podarować sobie trochę czasu (zaangażowania, otwartości i współpracy) tylko dla siebie, na który przecież Pani zasługuje, bo jest Pani ważna..., dla siebie samej, Pani Dziecka i Innych...

Z przesłaniem dla Pani zadbania o swoje potrzeby,
irena.mielnik.madej@gmail.com