Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?

Jestem w 27 tygodniu ciąży. Wczoraj wykonywałam test obciążenia glukozą 75 g. Wynik na czczo - 78,2 mg/dl, po godzinie - 146,5 mg/dl, po 2 godzinach - 156,3 mg/dl. Norma podana przez laboratorium po 2 godzinach to 153. Skonsultowałam ten wynik z moim lekarzem. Zasugerował on powtórzenie testu obciążenia glukozą. Czy mogę bez problemu taki test powtórzyć w odstępie tygodnia? Czy może mieć to jakikolwiek zły wpływ na dziecko? Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Jak wybrać odpowiedni glukometr?

Glukometr to narzędzie do mierzenia poziomu cukru we krwi. Jak wybrać ten najlepszy? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Wynik spełnia kryteria rozpoznania cukrzycy ciążowej. Powtarzanie testu jest przeciwwskazane. Obowiązuje dieta cukrzycowa i samokontrola glikemii. W celu przeszkolenia i dalszej obserwacji należy być pod opieką diabetologa.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Dzień dobry,

test można powtórzyć w przeciągu 1- 2 tygodni. Im wcześniej zdiagnozuje Pani cukrzycę tym lepiej. Natomiast już na ten moment może Pani włączyć prawidłowy sposób odżywiania się - dostosowany do osób chorych na cukrzycę.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy