Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?

Jestem w 27 tygodniu ciąży. Wczoraj wykonywałam test obciążenia glukozą 75 g. Wynik na czczo - 78,2 mg/dl, po godzinie - 146,5 mg/dl, po 2 godzinach - 156,3 mg/dl. Norma podana przez laboratorium po 2 godzinach to 153. Skonsultowałam ten wynik z moim lekarzem. Zasugerował on powtórzenie testu obciążenia glukozą. Czy mogę bez problemu taki test powtórzyć w odstępie tygodnia? Czy może mieć to jakikolwiek zły wpływ na dziecko? Czy przy takim wyniku można już zakładać cukrzycę ciążową?
KOBIETA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Wynik spełnia kryteria rozpoznania cukrzycy ciążowej. Powtarzanie testu jest przeciwwskazane. Obowiązuje dieta cukrzycowa i samokontrola glikemii. W celu przeszkolenia i dalszej obserwacji należy być pod opieką diabetologa.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
umów wizytę 0

Dzień dobry,

test można powtórzyć w przeciągu 1- 2 tygodni. Im wcześniej zdiagnozuje Pani cukrzycę tym lepiej. Natomiast już na ten moment może Pani włączyć prawidłowy sposób odżywiania się - dostosowany do osób chorych na cukrzycę.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy