Czy przy tym przeciwbólowym leku można stosować maść z antybiotykiem na tego palca?

Dzień dobry. Mam mocno stluczonego duzego palca u stopy, jest napuchniety, a paznokiec siny i zerwany u nasady - mam zaraz pod nasada paznokcia na palcu siny, czerwony dolek. Od lekarza na pogotowiu dostalam przeciwbolowy lek Padolten (tamadol paracetamol) i mam czekac, az mi odrośnie nowy paznokieć. Czy przy tym przecibolowym leku mozna stosowac masc z antybiotykiem na tego palca? Lub chociaz altacet? Wyglada on nieciekawie, martwie, sie że moze nie odrosnac mj paznokiec. Prosze o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Wymienione leki można stosować równocześnie. Sugeruję nie stosować altacetu na gojącą się ranę (tylko na opuchlizną skóry nieuszkodzonej). Jeśli chodzi o sam paznokieć to może pani skonsultować się jeszcze z chirurgiem ogólnym.