Czy przy uszkodzonym więzadle krzyżowym można latać samolotem?

Witam, mam zerwane więzadło krzyżowe przednie, urazu doznałem 7 dni temu, za 5 dni mam zaplanowany dużo wcześniej lot samolotem który potrwa 11 godzin, czy to bezpieczne? mogę leciec?

Jeśli kolano nie jest bardzo spuchnięte i pozwoli na zgięcie konieczne do siedzenia w fotelu to prawdopodobnie można lecieć. Ważne jest aby robić częste ćwiczenia, a przed lotem przyjąć dawkę profilaktyki przeciwzakrzepowej.