Czy przy wadzie wzroku mogę ćwiczyć na siłowni?

Witam, mam 24 lata, oraz dość sporą wadę wzroku, a konkretnie krótkowzroczność (-4,75 i -4,25) oraz astygmatyzm. Czy przy takiej wadzie wzroku mogę ćwiczyć na siłowni? Słyszałem, że może to grozić odklejeniem się siatkówki...czy taka ewentualność następuje natychmiastowo, czy wcześniej występują jakieś objawy, które ewentualnie mogą być dla mnie znakiem, by zakończyć uczęszczanie na siłownię przed utratą wzroku? Z góry dziękuję za odpowiedź!! Pozdrawiam, Łukasz

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

To pytanie powinno być zadane w dziale fitness, ale najlepiej Pan zrobi konsultując się ze swoim lekarzem okulistą.
Pozdrawiam

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Panie Łukaszu, to jest pytanie do okulisty, ale z mojej wiedzy wynika, iż nie powinien Pan niczego dźwigać, czyli ćwiczenia ze sporymi obciążeniami nie wchodzą w grę. Może ćwiczenia aerobowe.

Witam,
Najprawdopodobniej nie powinien Pan wykonywać intensywnych ćwiczeń siłowych. Aby uniknąć niedopowiedzeń zalecam konsultację u okulisty.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka