Czy przy wielu przebytych infekcjach można mieć ujemne IgG?

Od lat walczę z opryszczką wargową, której nie potrafię się pozbyć. Immunolog nie zdiagnozował nic poza nieokreślonymi niedoborami odporności. Od ok. 15 lat biorę codziennie Heviran 800 - ogranicza (nie eliminuje) ilość rozwijających się infekcji. Wykwity występują, ale rzadziej (max 2 ogniska/miesiąc). Planuję ciążę, zrobiłam standardowe badania. Dla Herpes Simplex IgG oraz IgM wyszły UJEMNE! Czy to w ogóle możliwe? Czy przy dziesiątkach przebytych infekcji można mieć ujemne IgG?

Lek. Tomasz Budlewski

Taki wynik badań tzn ujemne Ig mogą wystąpić przy niedoborach odporności. Nie wiem na jaki rodzaj zaburzeń odporności Pani cierpi. Także proszę się nie sugerować tym wynikiem. A czy robiła Pani badania w kierunku nosicielstwa HIV? Sugerowałbym to badanie.