Czy przy wolu guzkowatym można wykonać badanie TK?

Mam skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy, ale mam też problem z tarczycą ( wole guzkowe). Wiem, że kontrast zawiera jod, którego ja mam unikać, tak mi powiedział endokrynolog. Dziś byłam u chirurga ,który stwierdził, po konsultacji z endokrynologiem, że jeżeli hormony tarczycy są w porządku ,to TK można zrobić, a ja nie jestem przekonana. Proszę o wyjaśnienie.

Można badanie TK wykonać skoro tak zadecydowali i chirurg i endokrynolog. Skoro badania hormonalne są w normie nie ma co do tego przeciwwskazań.