Czy przy wystającym znamieniu należy wykonać badanie histopatologiczne?

Witam od urodzenia mam wystające znamię na policzku wyrastają z niego włosy chociaż zauważyłam że po przecięciu odrastają teraz wolniej. Zastanawiam się czy przez to że jest ono na policzku to czy od podrażnienia go poduszka podczas snu może przerodzic się w coś grozniejszego?... Co roku po wakacjach sprawdzam znamiona u dermatologa ostatnio usłyszałam że znamię lepiej usunąć. Zabieg będę miała przeprowadzony na NFZ czy bedzie wtedy również wykonane badanie histopatologiczne?

Witam , moja opinia jest taka,że jeżeli zmiana (raczej łagodna) obniża standard Pani życia-to należy ją wyciąć i poddać badaniu mikroskopowemu! Będzie blizenka i pewność,że nie było i nie będzie nowotworu!!! z.żurawski