Czy przy wzroście 164 cm 55 kg wagi to nadwaga?

Dzień dobry ! Mam 13 lat .chciałam się dowiedzieć czy z wagą 55 kg i wzrostem 164 cm mam nadwagę ?? moim problememuda , zbyt wielki celuit i duża pupa . codziennie przebywam na świeżym powietrzu oraz prowadzę zdrowy tryb życia . Odżywiam się dobrze . proszę o odpowiedz ....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Według siatek centylowych Twoja masa ciała jest proporcjonalna do wzrostu. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju. Jeśli chcesz natomiast wymodelować swoje ciała pomyśl o regularnej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia.