Czy przy zabiegu przepukliny pępkowej dostanę zwolnienie l4?

Witam mam pytanie czy przed zabiegiem na przepukline pepkowa czy powinienem mieć zwolnienie l4

Lek. Paweł Szadkowski

O wystawieniu zwolnienia decyduje lekarz po zbadaniu. Jeśli Pana dolegliwości nie pozwalają na pracę, pewnie dostanie Pan zwolnienie na czas do operacji. Jeśli może Pan pracować, nie przysługuje Panu zwolnienie przed operacją tak po prostu. Dostanie Pan zwolnienie za czas pobytu w szpitalu i na czas potrzeby na powrót do zdrowia i możliwości pracy.