Czy przy zakrzepicy żył powierzchownych można jeżdzić rowerem?

Dzień dobry! Wczoraj zdiagnozowano u mnie zakrzepicę żył powierzchownych. Mam przez najbliższe 5 dni przyjmować heparynę poprzez zastrzyki w brzuch. Dwa miesiące wcześniej (w czerwcu) przebyłem operację usunięcia żylaków. Chciałbym zapytać czy w zaistniałej sytuacji można rekreacyjnie jeździć na rowerze?

Tak można, a nawet jest to wskazane jeśli zakrzepica nie jest znacznie nasilona (nie utrudnia zginania się kończyn dolnych w stawach głównie kolanowych i biodrowych).

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Zakrzepica żył powierzchownych nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia czy życia pacjenta. Jest chorobą samoograniczającą się, nie wymaga specjalnego postępowania oprócz leczenia przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Aktywność fizyczna jedynie przyśpieszy proces wchłaniania zakrzepu.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl