Czy przy zapaleniu ucha środkowego konieczne jest stosowanie antybiotyku?

Witam, czy przy zapaleniu ucha środkowego konieczne jest stosowanie antybiotyku ? Po wizycie u laryngologa dostałam Augumentin. Dodam, iż czuję w chorym uchu ciągły i uporczywy pisk. Biorę doraźnie zalecone leki p. bólowe, ponieważ czasem do tego boli mnie głowa w okolicy ucha.

Nie mogę podjąć takiej decyzji bez osobistego zgadania Pani uszu. Nie wiem czy ma Pani osłabiony słuch tego ucha? Jezeli nie ma Pani osłabienia słuchu w tym chorym uchu to nie jest zapalenie ucha środkowego. Nie wiem. To może być inny problem, tym bardziej jeżeli on trwa od dawna?