Czy przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy można jeść płatki owsiane?

Witam, proszę o informację czy przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy można jeść płatki owsiane ( na wodzie ) z owocami i np. orzechami, pić zielona herbatę oraz jeść surowy szpinak ? Bo ciężko mi z tych przyzwyczajeń zrezygnować :) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź . 31 lat.

Lek. Michał Lenard

Nie zaleca się spożywania surowych owoców i warzyw (w tym szpinaku). Zieloną herbatę może Pani pić, jednak nie powinna być zbyt mocna. Płatki owsiane i orzechy nie są przeciwwskazane, ale osobiście radziłbym zmniejszyć ilość spożywanych orzechów. Pozdrawiam!