Czy przy zażywaniu leków na obniżenie ciśnienia i dnę moczanową można stosować Nattokinazę?

Witam. Czytalam o wlasciwosciach i korzysciach zazywania nattokinazy.Kupilam suplement w postaci tabletek po 100mg kazda. Mam pytanie czy moj maz ktory zazywa amlodipine 10mg na obnizenie cisnienia oraz allopurinol 100mg w zwiazku z dna moczanowa moze jednoczesnie zazywac Nattokinaze na rozrzedzenie krwi? Bardzo prosze o porade za ktora z gory uprzejmie dziekuje. Iwona K Mason

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. preparat jest suplementem diety i co za tym idzie nie zostały określone prawdopodobne interakcje substancji wchodzących w jego skład z innymi lekami. Większość suplementów ma raczej wątpliwe działanie (również jeśli chodzi o interferowanie z innym lekami, ale zalecana jest ostrożność w stosowaniu, ponieważ nie można tego w wielu przypadkach wykluczyć). Zastanowiłby się nad sensem przyjmowania tego suplementu.