Czy przy zmianie złośliwej na USG wychodzi, że węzły chłonne są w porządku?

Witam. Miałam usuniętego guza z piersi. Wiem, że wynik będzie jednoznaczną odpowiedzią, ale muszę czekać do 4 tygodni na wynik. Z nerwów mam dolegliwości żołądkowe, bo się boję - dlatego pytam tutaj. Mam 29 lat, regularnie robiłam USG piersi - wychodziły na badaniu zmiany, które miałam tylko kontrolować. Ostatnio pojawił się guzek, którego lekarz postanowił zbadać. Biopsja nie była jednoznaczna - komórki atypowe o zmianie raczej łagodnej. Podczas USG piersi nie wyszły zmiany w węzłach chłonnych. Teraz miałam usuniętego guzka, który wg lekarza na pewno jest zmianą łagodną. Niestety pod tym guzkiem lekarz podczas zabiegu zauważył drugą zmianę. Również ją usunął - była to nieregularna zmiana, chirurg stwierdził, że raczej to zwykła fibroma. Uznał, że jestem za młoda na nowotwór złośliwy - tylko mnie to nie uspokaja. Podczas zabiegu byłam w szoku i nie zapytałam lekarza o wszystko. Pytam więc tutaj czy jest możliwe, że pod łagodną zmianą rozwijała się złośliwa i nie dało to znaku w biopsji. Oraz czy przy zmianie złośliwej na USG wychodzi, że węzły chłonne są ok?

Lek. Tomasz Budlewski

tak jest to możliwe, lecz proszę spokojnie poczekać do wyników bo obecnie to tylko gdybanie co to może być.