Czy przyczyną braku okresu może być stres?

Witam, Ostatni okres miałam 7 września, spóźnia się więc on już tydzień. Co prawda nie jest on jeszcze regularny, ale niepokoi mnie jego brak. Przez ostatni miesiąc uprawiałam z partnerem jedynie seks oralny, a i tak jak zwykle bardzo uważaliśmy. Dodam że mam objawy okresu, ale nie pojawił się on jeszcze. Czy przyczyną tego może być stres? Czy jest możliwość abym zaszła w ciążę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stres może być przyczyną braku krwawienia. Jeśli nie było możliwości zapłodnienia to można wykluczyć ciążę. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Cześć, jak najbardziej, stres może spowodować opóźnienie okresu, tak samo jak zmiana otoczenia itp. Idę o zakład że do tej pory nie masz już tego problemu ;) (A jeśli jednak przegrałam to zwróć się do ginekologa, pozbędziesz się wszelkich wątpliwości co do stanu swojego zdrowia). Pozdrawiam

Lek. Jacek Ĺawnicki

Witam
proponuję test ciążowy i wizytę u Ginekologa,
stres dysreguluje cykl miesięczny
Pozdrawiam serdecznie