Czy przyczyną drżenia mięśni może być przyjmowanie antydepresantu Citabax?

Witam serdecznie. Moje pytanie brzmi, czy przyczyną drżenia mięśni może być przyjmowanie antydepresantu Citabax? Przyjmuję go od 7 tygodni w dawce 10mg dziennie na nerwicę i zaburzenia depresyjne. Wydaje mi się, że po takim czasie nerwica powinna być już trochę podleczona, a tu od 2 tyg zauważyłam drżenia mięsni w różnych częściach ciała. Elektrolity : sód, potas, magnez, chlorki, wapń - wszystko w normie, ale żelazo przekroczone, wynosi 207,2.

Objawy niepożądane po zastosowaniu Citabaxu najczęściej występują podczas pierwszych 2 tygodni leczenia i zwykle ich nasilenie zmniejsza się z czasem. Drżenia mięśniowe to często występujący objaw uboczny. Jeżeli drżenia nie ustąpiły i trudno z nimi wytrzymac to może trzeba zmienic lek na inny.
Drżenia również mogą byc elementem obrazu "nerwicy" - po wykluczeniu innych przyczyn - i jeżeli nie zmniejszyły się po obecnie stosowanej dawce, to trzeba zwiększyc dawkę.
W obu przypadkach tj. przed decyzją odstawienia, jak i zwiększenia dawki należy najpierw skonsultowac się osobiście z lekarzem, który zlecił Pani przyjmowanie CItabaxu.