Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyczyną jest żelazo, a może faktycznie tarczyca?

Od ponad miesiąca bardzo żle się czuje. Zacznę od tego, że 11 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie zaśniad groniasty, ale jest wszystko ok, wyleczony. Od tego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Ok. miesiąca temu bardzo podskoczyło mi ciśnienie do 160, nieregularny puls 60-115, dodam, że moje ciśnienie zawsze osylowało max. do 115. Przy tym ból głowy, trzęsenie się, ból w klatce, ból nóg, zawroty głowy, osłabienie. Była u rodzinnego lekarza, kardiologa. Aktualnie biorę leki- bicardef 2x1,2 tabletki. Ciśnienie jest w normie. Ale dolegegliwości niektóre zostały, wręcz się nasiliły i doszły nowe. Ciagłe zawroty głowy, osłabienie, momentami wręcz wyczerpanie, senność, ból nóg, raczej stawów,, wypadają mi włosy, zawsze miałam problemy z zaparciami teraz jest na odwót. Zrobiłam badania. krew ok, mocz ok. Mam podwyższone żelazo. Norma 145 ja mam 177. TSH- 2,37, ATPO 19,5. glukoza 91. Miałam usg tarczycy, niby ok, takie wymiary: węzina 3 mm, lewy płat 14x18x30 prawy płat 17x11x31. Byłam u lekarza chorób wewnętrzych - dowiedział się, że jestem młoda i z nerwów. Prosze o wskazówki co może się ze mną dziać, do jakiego lekarza powinnam się udać? Czy przyczyną jest żelazo a może faktycznie tarczyca?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Czy tabletki antykoncepcyjne zwiekszają ryzyko zakrzepicy?

Dzięki przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest zapobieganie ciąży. Ale czy możliwe jest także nabycie jakichkolwiek chorób? Prof. Tomasz Pasierski opowiada o związanym z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, ryzyku wystąpienia zakrzepicy.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety