Czy przyczyną moga być szumy w uszach?

Od tygodnia boli mnie lewa skroń ( piecze) a wraz z nią lewy oczodół, ucho, policzek i zęby górne po lewej stronie, a czasami lewa część szyi i lewy tył głowy. Na początku podejrzewałam, że to od zęba, ale po wizycie u stomatologa, wiem że to nie to. Nie wiem ile dziennie ten ból trwa, bo jak się pojawia biorę tabletki, ale podejrzewam, że gdybym ich nie brała to ból nie ustąpiłby. Już wcześniej pojawił się taki ból, ale szybko minął. Przez cały tydzień odkąd się pojawił, mam go codziennie. Muszę napisać, iż przed pojawieniem się tej dolegliwości długie godziny siedziałam przed komputerem i od dłuższego czasu mam szumy w uszach. Podczas słuchania muzyki ( średnia głośność) już po paru minutach bolą mnie uszy. Wiem ,że powinnam dawno temu udać się do laryngologa i to zrobię.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zdecydowanie wskazana jest wizyta u laryngologa. Jeśli nie znajdzie przyczyny uporczywych jednostronnych bólów warto udać się do neurologa.
Można również zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego -jesli przeprowadzi dokładny wywiad i badanie fizykalne-może sam postawić diagnozę, bądź wysunąć najbardziej prawdopodobne przyczyny.
Pozdrawiam