Czy przyczyną mojego łysienia jest nadmiar testosteronu?

Witam Serdecznie! Mam mam na imię Kuba, mam 26 lat i nurtuje mnie pewien problem. Od jakiegoś czasu, czyli mniej więcej od 3lat, zauważyłem u siebie nadmierne wypadanie włosów. Na początku to ignorowałem lecz problem z roku na rok zaczynał się nasilać i teraz jest już nie fajnie. Jestem przekonany, że powodem jest nadmiar testosteronu, ponieważ 5 lat temu chodziłem na siłownie i brałem w dużych ilościach taki specyfik w celu zwiększenia masy mięśniowej. Teraz tego bardzo żałuję, ale co zrobić - byłem młody i głupi. Proszę o odpowiedź czy jest jakaś możliwość zatrzymania łysienia i gdzie dalej mogę się kierować z tym podwyższonym testosteronem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Powinien Pan zacząć od początku - czyli najlepiej na początek wybrać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania - morfologię w celu wykluczenia anemii, poziom cukru aby wykluczyć cukrzycę, badania hormonalne w kierunku choroby tarczycy. Jeżeli wyniki będą prawidłowe następnie najlepiej udać się do dermatologa.
Jeżeli także dermatolog stwierdzi, że nie widzi przyczyny łysienia wówczas proszę skonsultować się z endokrynologiem - to, że zażywał Pan kilka lat temu takie preparaty wcale nie oznacza, że obecnie ten poziom jest nieprawidłowy.
W tym czasie proszę spróbować suplementować preparaty witaminowe dostępne w wielu formach bez recepty.
Pozdrawiam