Czy przyczyną napadowego częstoskurczu nadkomorowego u 5-letniego dziecka może być refluks żołądkowo-przełykowy?

czy przyczyną napadowego częstoskurczu nadkomorowego u dziecka 5 letniego może być refluks żołądkowo-przełykowy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Raczej nie upatrywałbym przyczyny w refluksie żołądkowo-przełykowym. Wskazana jest konsultacja u kardiologa dziecięcego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.