Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyczyną nietrzymania moczu u osoby dorosłej może być udar?

Witam. Czy przyczyna nietrzymania moczu u osoby doroslej mozw byc udar, mimo ze nie zostal przez lekarz potwierdzony. Sa jakies zmiany w mozgu ,lekarz sugeruje , ze to przezut ale nie stwierdzono skad i gdzie jest umiejscowiony nowotwor. Do jakiego lekarza powinna zglosic sie chora.
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

W zasadzie nie ma czegoś takiego jak udar pod postacią izolowanego nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu może być jednym wielu innych objawów udaru mózgu. Sam proces magazynowania moczu i wypróżnień pęcherza jest bardzo złożony i zależy od wielu czynników.

Nie podała Pani na podstawie jakiego badania lekarz sugeruje obecność przerzutów w mózgu. Najdokładniejszym badaniem jest badanie MRI mózgu ewentualnie z podaniem kontrastu. Podejrzenie przerzutów zobowiązuje do poszukiwania ogniska pierwotnego, a jeżeli zmiana jest niejasna w opisie radiologicznym to zazwyczaj wymaga kontroli po 1-3-6-12 miesiącach ( w zależności od podejrzeń). proponuję zgłosić się do neurologa albo neurochirurga.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety