Czy przyczyną niskiej hemoglobiny może być oddawanie krwi?

Witam. Mam pytanie. Oddawałam krew pod koniec listopada. Gdy chciałam oddać krew w marcu, okazało się że mam zbyt niski po poziom hemoglobiny (11.6). Czy przyczyną tego może być że oddałam raz? Czy oddawać jeszcze czy już lepiej nie?

Lek. Wojciech Zygmunt

Niedokrwistość umiarkowanego stopnia może zdarzać się u wielokrotnych dawców krwi. Jeżeli oddawała pani krew raz (~3 miesiące temu) to najprawdopodobniej nie jest to przyczyną. Polecam dalszą diagnostykę u lekarza rodzinnego.