Czy przyczyną osłabienia mogą być pobrane leki?

Witam! Moja żona lat 85 choruje na serce i nadciśnienie /serce nie domyka się zastawka/ rano bierze następujące leki memotropil 1200, polocard 75, betaloc 50 - po ok. 2 godzinach robi jej się słabo /prawie omdlenie/ zwiększa się bicie serca, przed pobraniem leków ciśnienie 145/59 w trakcie tych objawów 110/46 po 30 min słabość ustępuje i już się nie pojawia w ciągu dalszych godzin czy przyczyną mogą być pobrane leki? kardiolog mówi że nie i każe się wtedy położyć ale nie zawsze jest to możliwe, ja podejrzewam że to sprawa tego betalocu a lekarz mówi nie i każe brać tylko i wyłącznie rano bo proponowałem aby przesunąć na godz,południowe. Proszę o stanowisko i dziękuję!

Prawdopodobnie leki są jak najbardziej ok. Stan serca pana żony jest słaby i dlatego takie dolegliwości. Można przesunąć dawkę Betalocu o kilka godzin, Ważne żeby brać go regularnie, nie gryźć i zażywać o tej samej porze. Możliwe, że trzeba pomyśleć o zmianie sposobu leczenia, szczególnie jeśli dolegliwości będą się utrzymywać.