Czy przyczyną podwyższonej kreatyniny mogą być biegunki?

Witam!Przy szukaniu przyczyny moich biegunek wyszlo że wszystkie badania sa dobre tylko kreatynina 1,46,mocznik dobry....czy przyczyna podwyzszonej kreatyniny mogą być te biegunki.Dodam że nie mam już jednej nerki,pani nefrolog powiedziała że inne wyniki sa dobre i nic niepokojącego nie widzi....biegunki mam od 4 miesiecy,wyniki ok,kał tez,nic mnie nie boli.....czekam na wizyte u gastrologa

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę by istniał związek pomiędzy podwyższoną kreatyniną a biegunką. Ale to niewykluczone, wraz z obniżaniem się GFR (wyliczany na podstawie kreatyniny) mogą pojawić się nudności, wymioty, biegunki raczej rzadko. Być może to działanie niepożądane przyjmowanych leków? Bądź jakiś problem gastroenterologiczny... Proszę poczekać na wizytę.