Czy przyczyną poronienia może być chora tarczyca?

Dziendobry z niedoczynnosci tarczycy teraz mam wynik 0.20 nigdy takiego niemialam jestem po poronieniu zatrzymanym lyzeczkowaniu biore euthyrox 75 mg od pon do pt a sob i ndz 37,5 czyli pol tabl z 75 mg czy ten wynik ustabilizuje sie po jakims czasie bo na nowy rok planuje nastepna ciaze ale musze wyrownac hormony bo najprawdopodobniej przyczyna poronienia byla tarczyca

Dzień dobry,

przyczyna poronienia może być różna, w tym problemy z gospodarką hormonalną tarczycy. Po wyrównaniu nie powinno być problemów z dotrzymaniem kolejnej ciąży.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga