Czy przyczyną wypadania włosów w moim przypadku może być czerniak złośliwy?

Dzień dobry. Mam niespełna 18 lat, a od półtorej roku wypadają mi włosy. Sypią się garściami, przy każdej czynności, którą robię. Lecą nawet wtedy gdy ich nie dotykam. Cebulki mam duże, bo wiać gdy trzymam włosy, które już wypadły. Robiłam badania hormonalne, tarczycowe. Biorę tabletki z witaminami od roku czasu. Na razie nic u mnie nie wykryto. W rodzinie nie było przypadków gwałtownego łysienia. Ostatnio wyczytałam, że przyczyną wypadania włosów może być czerniak złośliwy. Wśród wszystkich postów nie znalazłam nic na ten temat. Skąd moje pytanie? Otóż, mam na skórze głowy małą plamkę w kolorze czerwono-brązowym. Nie jest ani wypukła, ani wklęsła. Nie boli mnie, nie swędzi, nic też się z niej nie sączy, ale bardzo mnie niepokoi. Znajduje się po prawej stronie głowy. Zauważyłam ją jakieś pół roku temu, gdy moje włosy znacznie się przerzedziły. Podejrzewałam nawet u siebie łysienie plackowate, ale włosy wypadają mi na całym ciele, więc to raczej nic do siebie nie ma. Oto zdjęcie tej niepokojącej plamki : http://i36.tinypic.com/2cwjrqx.jpg Czy może to w rzeczywistości coś całkiem innego a ja tylko panikuję? Może to pieprzyk, albo przewlekła rana? Gdzie udać się z tym problemem? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety załączone zdjęcie jest niedostępne. Każda niepokojaca zmiana skórna wymaga diagnostyki.
Proszę udać się do dermatologa, który po badaniu określi czy jest konieczna dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam.