Czy przyjęłam prawidłowo tabletki antykoncepcyjne?

Wczoraj pojawiło się na bieliźnie kilka kropelek jasnoczerwonych uznałam, że to okres i przyjęłam pierwszą tabletkę z blistra. Mam pewne wątpliwości bo nie wiem czy to plamienie czy już okres. Rano bowiem było już bardziej konkretnie, a do południa miałam już całkowicie rozwinięty okres. Czy gdyby to było plamienie to przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej podczas niego jest bezskuteczne i czy znaczy, że nie chroni przed ciążą? Nie mogę bowiem nigdzie uzyskać odpowiedzi czy pigułka przyjęta podczas plamienia jest skuteczna czy też nie, plamienie bowiem nie było ciemnobrązowe, ale jasnoczerwone?

Redakcja abcZdrowie

Dzień w którym rozpoczęło się plamienie jest pierwszym dniem cyklu, więc przyjęła Pani pierwszą tabletkę prawidłowo. Zwyczajowo plamieniem nazywane jest niewielkie krwawienie, które jest wstępem do obfitszych krwawień miesiączkowych.