Czy przyjmować hormony Axia Conti bez żadnych wcześniejszych badań hormonalnych?

Witam, mam takie pytanie, ponieważ byłam dzisiaj u lekarza ginekologa i przepisał mi hormony Axia Conti bez żadnych badań hormonalnych. Zadał tylko parę pytań m.in czy jestem na coś uczulona, czy mam regularne miesiączki itp. Ogólnie hormony są na bolesne miesiączkowanie i torbiele jajnika. Czy to normalne, że nie zlecił mi żadnych badań, nie pytał o problemy z cerą itp.?

Lek. Katarzyna Szymczak

Badania hormonalne nie są konieczne, po 6-12 miesiącach stosowania wskazana będzie kontrola parametrów wątrobowych.
Pozdrawiam