Czy przyjmować leki wzmacniające odporność u dziecka cierpiącego na bóle brzucha?

Chciałabym się dowiedzieć czy przyjmowane leki wzmacniające odporność mogą być przyczyną bólu brzucha u dziecka w wieku przedszkolnym?

Dzień dobry,

Tak, istnieje takie prawdopodobieństwo, aczkolwiek tego typu objawy zdarzają się rzadko. Proszę na 2-3 dni leki odstawić i obserwować, czy bóle ustąpią, a jeśli będą się utrzymywały lub obecnie są nasilone, proszę się do swojego pediatry.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych