Czy przyjmowanie leków psychotropowych obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie. Biorę leki psychotropowe (przeciwdepresyjne oraz zapobiegające schizofrenii) i również zamierzam rozpocząć branie tabletek antykoncepcyjnych. Czy branie leków psychotropowych obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy mogę brać i to i to bez większych obaw? Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Konkrety. Należy podać konkretne nazwy leków i nazwę konkretnych środków antykoncepcyjnych by móc sprawdzić czy zachodzą między nimi interakcje.