Czy przyjmowanie leku Strepsils w ciąży może zaszkodzić dziecku?

Jestem obecnie w 19 tyg ciąży,dopadło mnie przeziębienie (katar,bol gardła) lekarz ginekolog zalecił mi stosowanie min Strepsils z miodem i cytryną,ponieważ objawy nie ustępowałyn po kilku dniach udałam się do lekarza rodzinnego, który ktegorycznie zabronił stosowania STREPSILS dodam że stosowałam ten lek przez 2 dni ogólnie przyjęłam 7 tab.Czy mogłam tym lekiem zaszkodzić dziecku,bardzo się boję

Lek. Paweł Szadkowski

Pastylki Strepsils mogą różnić się składem w zależności od preparatu. Te z miodem nie powinny raczej istotnie zaszkodzić pani dziecku przy tak krótkim stosowaniu, ale skoro pani lekarz odradził pani stosowanie to sugeruję nie przyjmować ww. preparatu. W przyszłości najlepiej zwracać uwagę na informację odnośnie do możliwości stosowania w trakcie ciąży.