Czy przyjmowanie luteiny może być tego przyczyną?

Dzień dobry, Jestem w 20 tygodniu ciąży, lekarz przepisał mi luteinę-1 tabletkę dopochwowo/dobę. Podobno w drugim trymestrze ciąży poziom libido podnosi się, w porównaniu do pierwszego trymestru, jednak ja zauważyłam u siebie duża tkliwość, wręcz bolesność łechtaczki podczas jej stymulacji. Chcemy wrócić z partnerem do pieszczot sprzed kilku miesięcy, niestety przez moją nadwrażliwość na jakikolwiek dotyk nic nie wychodzi. Proszę o informację, czy przyjmowanie luteiny może być tego przyczyną?

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej przyjmowany lek nie jest tego przyczyna, najprawdopodobniej ta nadwrażliwości wynika po prostu z samej ciąży i zmian hormonalnych, proszę porozmawiać o tym na następnej wizycie u ginekologa.
Pozdrawiam