Czy przyjmowanie Luteiny wyklucza badanie na czystość pochwy?

Dzień dobry! Jestem w 19 tygodniu ciąży. Zostało mi zlecone badanie stopnia czystości pochwy. Po wizycie doczytałam, że przed badaniem nie można przyjmować leków dopochwowo. Tymczasem od początku ciąży aplikuję 100 mg Luteiny dwa razy dziennie. Obawiam się jej odstawienia na własną rękę, zwłaszcza że jestem po dwóch poronieniach. Czy przyjmowanie Luteiny wyklucza badanie? Czy wystarczy może odstawić ją w dniu badania i dniu poprzedzającym?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać w trakcie stosowania chyba że byłoby badanie najlepiej przed aplikacją leku.