Czy przyjmowanie melatoniny może mieć negatywne skutki?

Witam.Prosze o poradę . Mam 27 lat i problemy z zasypianiem zdażaly się noce kiedy spałam po 2 h od jakiegoś czasu stosuje melatoninę i to mi pomaga. Czy są jakieś negatywne skutki zażywania tego leku i czy powinnam to robić w moim wieku? Pozdrawiam i dziekuje

Szanowna Pani,

melatonina ma stosunkowo mało działań niepożądanych. Do najczęstszych należą bóle głowy, nadmierna senność w ciągu dnia i dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Dobrym pomysłem jest jednak dodanie oddziaływań psychologicznych, które nie mają działań niepożądanych charakterystycznych dla leków.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/