Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych mogą towarzyszyć objawy ciąży?

Dzień dobry, mam pytanie: czy w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych (biorę je już ok. roku) mogę mieć jakby objawy ciąży - ból krzyża, ból piersi, ból brzucha? Okres miałam normalnie, więc ciążę raczej wykluczam, ale… Pozdrawiam serdecznie i czekam na szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zarówno objawy ciąży, jak i skutki uboczne brania tabletek są sprawą indywidualną. Objawy, o których Pani pisze, mogą być spowodowane branymi tabletkami. Jeżeli podejrzewa Pani, że może być w ciąży, to należy jak najszybciej przeprowadzić test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!