Czy przyjmowany testosteron nie fałszuje wyniku i jednak mogę być w ciąży?

Jestem transseksualistą typu km. Od 2 lat przyjmuję Omnadren 250 w ilości 1 amp/3 tyg. Okres zanikł po 2 dawce. W sierpniu br zostałem niestety wykorzystany przez "kolegę". Pomijając moralność sytuacji, naszły mnie obawy o ciąże. Zrobiłem test z apteki na początku września oraz dwa dni temu. Oba wyszły negatywnie. Czy przyjmowany testosteron nie fałszuje wyniku i jednak mogę być w ciąży? Od 2 tyg boli mnie podbrzusze. Czy to wina ciąży czy akurat teraz odezwały się jajniki, które trzeba usunąć?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego leczenie i warto jest oznaczyć poziom beta hcg z krwi