Czy przyjmując tabletkę Yasminelle w pierwszy dzień cyklu postąpiłam prawidłowo i jestem cały czas chroniona?

Dzień dobry, Od tygodnia przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle - są to nowe koncepcje, wcześniej przyjmowałam OC-35. W związku z tym, pierwszą tabletkę Yasminelle przyjęłam zgodnie z zaleceniami w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia, jednakże nie jestem pewna, czy postąpiłam słusznie. Czytając ulotkę okazało się, że przy zmianie antykoncepcji powinno się zacząć opakowanie nowych tabletek zaraz po zakończeniu starych lub dopiero po 7-dniowej przerwie. Zatem, czy przyjmując tabletkę Yasminelle w pierwszy dzień cyklu postąpiłam prawidłowo i jestem cały czas chroniona? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma powodu do niepokoju, po prostu skróciła Pani cykl, ale powinna być Pani chroniona.