Czy przyjmuję zbyt dużą dawkę leku?

Witam! Mam bardzo poważny problem z wypadaniem włosów. Od roku leczę się na hashimoto i niedoczynność tarczycy. W momencie podjęcia leczenia moje włosy były bardzo grube, nie wypadały, tsh wynosiło 5,5. W ciągu tego roku zaobserwowałam że im niższe tsh tym tracę ich coraz więcej. Raz miałam zmieniony lek, z Letroxu na Euthyrox. Na chwilę był spokój, ale kiedy tsh się podniosło z 1,5 do 3,5 lekarka zwiększyła dawkę leków i problem wypadania powrócił. Jak to możliwe? Czy przyjmuję zbyt dużą dawkę? Teraz przy tym ostatnim wyniku 3,5 mam dawkę 75mg 100mg na weekend. Bardzo proszę o pomoc bo problem jest naprawdę poważny, nad czołem mam olbrzymie prześwity co wpędza mnie w depresję i sprawia że zamykam się w 4 ścianach.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym 4 tygodnie po zmianie dawki wykonać jeszcze raz TSH oraz skonsultować swoje dolegliwości [wypadanie włosów] z dermatologiem.