Czy przyrost betaHCG jest prawidłowy?

Pisałam wcześniej do Państwa, za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję. Piszę jeszcze raz ponieważ betaHCG powtarzałam po 48 h, a ja się pomyliłam i napisałam po 24 h, więc piszę do Państwa jeszcze raz. Mam 34 lata. Jestem w ciąży. To moja trzecia ciąża. Z tym, że drugą ciążę poroniłam 2 lata temu w 8 tygodniu ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 4 grudnia 2011 roku. U lekarza była 5 stycznia. Nie robił USG. Kazał przyjść za 2 tygodnie. Wziąć Duphaston, zrobić betaHCG 2 razy co 48 godzin. Nie mam plamień, brzuch czasem zaboli, ale nie mocno. Mam wrażliwe na dotyk piersi. Wynik z 10.01.2012. betaHCG 9463,48 (normy podane 1-10 tydzień 201,64-225000,00). Wynik z 12.01.2012. betaHCG 23467,14. Proszę o informację, czy przyrost jest odpowiedni?

Witam serdecznie!
Tak jak pisałam Pani w poprzedniej odpowiedzi, dwukrotny wzrost stężenia gonadotropiny kosmówkowej w przeciągu 48 godzin jest czynnikiem dobrze rokującym dla rozwoju ciąży. Niestety sama obserwacja hormonu jest niewystarczająca i dlatego konieczne jest przeprowadzenia badania ginekologicznego. Jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości bólowych, nie ma Pani plamień ani innych podobnych objawów to może Pani spokojnie poczekać na kolejną wizytę u ginekologa. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca wykonanie pierwszego badania USG dopiero między 11 a 14 tygodniem ciąży.
Pozdrawiam