Czy przyrost betaHCG w ciąży jest prawidłowy?

Witam, zrobiłam badanie beta hcg pierwszy wynik we wtorek wyszedł mi 57048,53, drugi wynik robiony dziś w czwartek wyszedł 63228,30. Czy mój wzrost jest prawidłowy dla rozwijającej się ciąży? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Na tym etapie ciąży, gdy stężenia betaHCG są już tak duże, rzędu kilkudziesięciu tysięcy mIU/ml, przyrost procentowy w ciągu 48 godzin nie musi być już tak duży jak wcześniej, przy mniejszych wartościach. Dlatego sądzę, że wszystko jest w porządku - choć dla całkowitej pewności konieczne jest oczywiście również wykonanie badania USG. Pozdrawiam serdecznie!