Czy przyspieszenie okresu może być spowodowane grypą?

Witam, moja 15 letnia córka miesiączkuje od około 3 lat, jej okres jest raczej regularny (zdarzają się niewielkie opóźnienia lub przyspieszenia około 3,4 dni). Tydzień temu miała grypę, gorączkę prawie 40stopni przez 5 dni i brała różne leki przeciwwirusowe (groprinosin) i gorączkowe typu apap, gripex. Dzisiaj dostała miesiączkę 7 dni za wcześnie. Czy takie przyspieszenie może być spowodowane właśnie grypą? czy jest powód do zmartwienia?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogły to spowodować różne czynnik. Taka sytuacja, pod warunkiem że się nie powtarza, nie jest powodem do zmartwienia. Pozdrawiam.