Czy PSA po operacji jest w porządku?

Witam, mój Tata ma 60 lat i 6 tygodni temu odbył zabieg usunięcia raka prostaty. Z tego co mówił chirurg, operacja przebiegła pomyślnie i bez komplikacji. Na dzień dzisiejszy współczynnik PSA wynosi 1,5. Co może on oznaczać? Czy jest to niepokojące? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam!

Prawidłowe stężenie wskaźnika PSA waha się między 0-4 ng/ml. Oznacza to, że wynik taty mieści się granicach normy. Nie ma zatem powodu do niepokoju.

Niezbędna teraz będzie stała kontrola urologiczna i cykliczne powtarzanie oznaczeń markera. Jeżeli odnotowany zostanie wzrost stężenia PSA będzie można podejrzewać wznowę nowotworu.

Na tę chwilę jednak wszystko wydaje się przebiegać prawidłowo.

Pozdrawiam