Czy psycholog postawi diagnozę podczas jednej wizyty?

Czy w ciągu jednej wizyty u psychologa jest możliwe postawienie diagnozy co mi jest? Nie stać mnie na terapię (jeśli bym jej wymagała). Po prostu chcę wiedzieć czy to co się dzieje ze mną i w mojej głowie, to mój charakter czy coś ze mną nie tak. Wtedy może nauczyłabym się funkcjonować w tym świecie. Chce tylko wiedzieć

Dzień dobry. Diagnostyka to proces. Jedna konsultacja może dostarczyć informacje ogólne na temat stanu Pacjenta, ale raczej w formie hipotez. Ich weryfikacja wymaga jednak więcej czasu. Czasem (to zależy od sytuacji Pacjenta i metod oraz narzędzi diagnosty) wystarczające są trzy spotkania, czasem jest to dłuższy cykl spotkań. W zasadzie sposób pracy z Pacjentem polega (poza dostarczeniem rozwiązań i edukacji) na cyklicznym stawianiu hipotez i ich weryfikacji. Wszystkie te elementy współwystępują w relacji terapeutycznej w różnych kombinacjach. Nie oznacza to, że jedna konsultacja jest bezcelowa. Zakładam, ze będzie pomocna. Wielokrotnie spotykam się z informacją zwrotną od Klientów już na drugim spotkaniu, że omówienie pewnych kwestii podczas poprzedniego konsultacji dało im nieco inne spojrzenie na problem, zwykle dla nich pomocne w jego rozumieniu , a co za tym idzie, uspokoiło ich w jakiejś mierze. Proszę rozważyć więc takie spotkanie. Jeżeli chodzi o kwestie związane z kosztami, przypomnę tylko, że wiele placówek oferuje swoje usługi w ramach NFZ. Może to byłaby jakaś możliwość dla Pani? Serdecznie pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Link do zapisów online:
https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Szanowna Pani, proces diagnostyczny przebiega zazwyczaj przez więcej niż jedną sesję. Zwyczajowo trwa 1-3 sesje, ale i to daje tylko taki wstępny zarys problemu. Jako, że psychika ludzka jest niezwykle skomplikowana.
Jeśli fundusze są dla Pani problemem, to zachęcam do wizyty w pobliskiej Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP). Można odbyć konsultację z psychologiem i psychiatrą "na fundusz".
Pozdrawiam

Witam Panią
Na pierwszej wizycie zwykle jest stawiana wstępna diagnoza
Psychologiczna, która jest weryfikowana podczas kolejnych wizyt.
Rzetelna diagnoza jest warunkiem przeprowadzenia skutecznej
psychoterapii.
Poniżej zamieszczam link do wyszukiwarki umożliwiającej wyszukanie
poradni specjalistycznych wykonujących świadczenia psychologiczne
na NFZ w Pani regionie.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, na pierwszej konsultacji z psychologiem trudno jest postawić diagnozę co do tego dlaczego funkcjonujemy w ten czy inny sposób. Taka rozmowa może być pomocna aby ustalić cele, kwestie które chcielibyśmy zmienić, zastanowić się nad formą pomocy. Jeżeli nie ma Pani możliwości finansowych aby korzystać z pomocy w prywatnym gabinecie może Pani skorzystać z placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie