Czy psychoterapia jest konieczna przy borderline?

Mam zdiagnozowane borderline. Pod wplywem myśli samobójczych spędziłam w szpitalu ok 2 tyg. Na wypisie wpisane jest, że zaleca sie pilne podjęcie psychoterapii. Chciałam zapytać czy jest to tylko wskazówka czy zalecenie które może przyśpieszyć moje przyjecie na terapie? Dodam że jest mi naprawdę trudno funkcjonować a z kazdym dniem moje samopoczucie jest gorsze.

Witam serdecznie, tak podjęcie psychoterapii jest nieodzowne, jeżeli chce się Pani wyleczyć. Nie sądzę aby przysługiwało Pani pierwszeństwo w Nfoz , spróbować warto ale może Pani poszukać wśród psychoterapeutów przyjmujących prywatnie.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam.
Rozumiem, że znalazła się Pani w szpitalu w związku z myślami samobójczymi i tam zdiagnozowano borderline? Prawdopodobnie dostała Pani jakieś leki, które mają zmniejszyć Pani objawy, jednak rzeczywiście sposobem na rozwiązanie Pani problemów, zamkniętych przez lekarza w diagnozie, jest najpewniej psychoterapia. Proszę się udać na konsultację do psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.

Witam,
w przypadku każdego zaburzenia osobowości zalecana jest psychoterapia. Jest to zwykle terapia długoterminowa, trwająca nawet latami. Czasem bardzo skuteczne jest łączenie terapii grupowej i indywidualnej. Zachęcam do zapoznania się z terapią schematu. Jest to podejście, które okazało się być bardzo skuteczne i przyjazne dla osób z borderline. W Warszawie są ośrodki i terapeuci, którzy stosują tę metodę psychoterapii.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl