Czy psychoterapia może być równie skuteczna jak leki przy depresji?

Witam. Moja dziewczyna choruje na depresję i ostre zaburzenia lękowe. Lekarz psychiatra zalecił jej przyjmowanie leków antydepresyjnych których nie przyjmuje z uwagi na rzekomą możliwość zmiany jej osobowości oraz skutki uboczne. Nie wiem co robić, gdyż taki stan utrzymuje się już kilka miesięcy. Czy psychoterapia może być równie skuteczna jak leki? Pozdrawiam

Nie ma znaku = miedzy lekami i psychoterapią. Warto spróbować psychoterapii, szczególnie, że dziewczyna nie chce brać leków. Jagorsza w tym wypadku jest bezczynność. Warto może skonsultować się z innym psychiatrą. Wazne jest zaufanie dziewczyny do osoby leczącej.