Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witam,

PTSD to natrętnie powracające wspomnienia i strach. - uporczywe przeżywanie wydarzenia traumatycznego. Objawy mogą utrzymywać się dlugotrwale. Wskazana jest psychoterapia. Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam Pana U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie dochodzi do nieustannego rozpamiętywania, odtwarzania traumy zarówno w powracających, wywołujących cierpienie wspomnieniach jak też w koszmarnych snach. Objawy zespołu stresu pourazowego (PTSD) pojawiają się kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy po traumatycznym wydarzeniu, i rzadko mija samoistnie. Konieczne jest podjęcie psychoterapii, gdyż związany z tym długotrwały stres może prowadzić do nerwicy lękowej, depresji lub zaburzeń psychicznych. Zespół stresu pourazowego jest w pełni uleczalny, ale konieczna jest odpowiednio dopasowana psychoterapia. Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie Hanna Markiewicz psycholog konsultacje@psycholog24online.pl http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Witam, Nieleczone PTSD może utrudniać codzienne funkcjonowanie (społeczne, zawodowe, prywatne) człowiekowi przez wiele lat. Wszystko oczywiście zależy od stopnia ciężkości zaburzenia stresowego pourazowego. Zdarza się, że ciężkie PTSD uniemożliwia człowiekowi wykonywanie pracy zawodowej, czy z bardziej prozaicznych rzeczy: spania. Osoby cierpiące na PTSD mogą nie potrafić położyć się do łóżka w ogóle, więc drzemią po 3-4h na fotelu, a stan ten trwać może 5 lub więcej lat, dopóki nie zgłosi się po pomoc. Psychoterapia poznawczo-behawioralna dysponuje skuteczną metodą leczenia zaburzenia stresowego pourazowego, która nazywa się przedłużona ekspozycja. Jej skuteczność jest udowodniona naukowo, a polega na spotykaniu się z terapeutą raz w tygodniu przez 10-12 sesji. Jest krótkoterminowa i skuteczna, dlatego bardzo zachęcam do skorzystania z niej. W Warszawie istnieje program TRAKT dla osób z PTSD po wypadku komunikacyjnym www.wypadki-drogowe.pl Jednak warto skontaktować się z osobami z tego programu i zapytać o terapeutę poznawczo-behawioralnego, który może Pana przyjąć w Bełchatowie. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety